Kupno roweru szosowego – czy warto?

Widać wyraźnie, że coraz więcej naszych rodaków stara się stawiać na aktywność fizyczną. Wśród tych zajęć, które cieszą się największą popularnością będzie między innymi jazda na rowerze. Jak się okazuje właśnie w taki sposób swój czas spędza wielu naszych rodaków. Dlatego warto się zastanowić jaki sprzęt będzie dla takiej osoby najlepszy. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że profesjonalny rower da nam więcej komfortu i przyjemności z jazdy.

W rzeczywistości jest to mylne przekonanie, ponieważ rower szosowy wymaga tak naprawdę specyficznych warunków, by można było się nim poruszać. Zbudowany na bardzo cienkich oponach pojazd nadaje się wyłącznie na szosę i to taką z dobrą nawierzchnią, a jak wiadomo w Polsce będzie z tym różnie. Poza tym, jeśli chcemy dla przyjemności pojeździć na rowerze bardzo często wybieramy jakieś leśne dukty, gdzie będzie można nieco oderwać się od zgiełku dużego miasta. W takich miejscach rower szosowy w ogóle się nie sprawdzi i trzeba się liczyć z tym, że bardzo szybko złapiemy gumę.

Sama cena roweru szosowego jest wysoka, a funkcjonalność nie będzie dla nas wystarczająca. Nie ma się więc co dziwić, że w przypadku amatorów zdecydowanie lepszy będzie rower crossowy czy też typowy rower górski, który oparty jest na solidnej, szerszej oponie i dodatkowo posiada również ramę przygotowaną na amortyzatorach. W ten sposób jest to zwinniejszy i mniej sztywny rower a to sprawi, że przejażdżka na nim będzie przyjemnością, nie trzeba się będzie obawiać, że na takim rowerze będziemy się męczyć.

Dołącz do naszego zespołu

Wyślij zgłoszenie